сите категории
EN
компанијата Вести

Дома>Вести>компанијата Вести

Нова производствена линија на пвд облоги од нерѓосувачки челик

Време: 2021-01-12 Посети: 125

Неодамна, нашата фабрика инвестираше нова пВД линија за обложување на калеми од нерѓосувачки челик. Сега можеме да обезбедиме висококвалитетна облога во боја на калеми и лимови од нерѓосувачки челик.

Површински облоги: коса линија, сатен, четка, огледало, супер огледало, врежана, офорт, 2b, BA, бр.4, 8k, вибрации, обложена со боја на пвд, титаниум, песок, AFP (анти-отпечаток од прсти), ламиниране.
Боја: златна, црна, розово злато, шампањско злато, бронза, антички бакар
Спецификации:
Дебелина: 0.3-3.0mm  
Големина: 1000*2000mm 1219*2438mm (4*8ft) 1219*3048mm (4*10ft) 1500*3000mm Прилагодено достапни
Апликации: Кабина за лифт, врата на лифт, декорација на лифт, декорација на зграда, хотелско лоби, бар, клуб, КТВ, хотел, центар за бањи, вила, трговски центар, декорација на зграда, внатрешна декорација, обложување на ѕидови, кујна, внатрешна и надворешна декорација, ѕид и Декорација на таванот, Декорација на рекламна табла.


2
3xiu