сите категории
EN
Главен производ

Дома>Главен производ

◎Метален прилагоден производ


1. Метална преграда/ разделник

图片 1

Клиентот може да испрати CAD цртеж, или ние можеме да дизајнираме за барање на клиентите.

● Материјал: Нерѓосувачки челик 304 316L 201 430. Алуминиум. Железо.
● Големина: приспособена
● Дебелина: 0.5mm-3.0mm
● Површински завршетоци: Огледало, HairLine, SandBlast, Ламиниране,
● Боја: шампањско, златно титаниум, розово злато, црно, црвено вино, кафе, дрвено, црно, сребрено, античка бронза, бакар.
● Начин на производство: Ласерско сечење, виткање, заварување, жлебување, пвд обложување.
● Употреба: Соба, хотел, КТВ, канцеларија, лоби простор, ресторан.

 2. Метален декоративен таван

图片 2

Професионален дизајнер може да прилагоди за вас. Ние ќе дизајнираме како ваши барања, ќе ви обезбедиме CAD-датотека пред да потврдиме да се произведе.

● Материјал: нерѓосувачки челик (200 серија / 300 серија / 400 серија)
● Апликација: хотел, вила, стан, деловна зграда, болница, училиште, трговски центар, сала за банкет
● Главен процес на производство: сечење, CNC удирање, ласерско сечење, виткање, заварување, обликување.
● Табела на бои: RAL боја, Dulex боја, итн. Приспособена.
● Површинска обработка: брусена, обложена со филм, обложена во ролна, обоена со спреј.


 3. Метална надворешна декорација

图片 3

Вкупно решение за проекти. Со достапни светла.

● Стандарден: AiSi, ASTM, bs, DIN, GB, JIS, AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS
● Апликација: Хотел, трговски центар, ѕидна плоча за градење
● Услуга за обработка: свиткување, заварување, расклопување, сечење, удирање


 4. Профил од нерѓосувачки челик

图片 4

Рамката/ Намалувањето/ Каналот/ Профилот се работи за рабови, спојување и внатрешните и надворешните агли на вашиот лим од нерѓосувачки челик или задни плискави панели. Ова е одличен производ за секоја апликација каде што е потребен висококвалитетен, долготраен производ. Облогата е достапна во нерѓосувачки челик 304, 316 и 430, и финишот #4, #8, BA и 2B за да одговара на кој било не'рѓосувачки челик. Облогите од не'рѓосувачки челик се највисока, тешка опција која е совршена за секакви тешки апликации.

● Облик: T, V, U, L, слот, приспособен
● Обработка: свиткување, заварување, дупчење, сечење, жлебување, расклопување
● Материјал: нерѓосувачки челик 304 и 316, алуминиум, гаванизиран челик,
● Примена: Декорација, зграда, додатоци за плочки
● Големина: Достапна е приспособена


5. Мебел од нерѓосувачки челик

图片 5

Делот за мебел од нерѓосувачки челик, со разновидна површинска обработка и дизајни, обезбедува секаков стил на мебел.

● Примена: Маса, стол, полица, шалтер, мебел за вечера за банкет, кабинет.
● Стил: модерен, класичен, концизен, луксузен...
lБоја: златна, црна, розово злато, шампањско злато, бронза, антички бакар
lПовршински облоги: линија за коса, сатен, четка, огледало, супер огледало, релјефно, офорт, 2b, BA, бр.4, 8k, вибрации, обложена со pvd боја, титаниум, песок, AFP (анти-отпечаток од прсти).

6. Друг прилагоден метален производ
Метална декоративна жица мрежа

图片 6
图片 7

● Обичен ткаење: исто така наречено ткаени ткаенини, ленени ткаенини или ткаени тафтови, е најосновниот тип на ткаење. Во обичен ткаење, искривот и ткаењето се порамнети така што формираат едноставна вкрстена шема. Секоја нишка од ткае ги преминува нишките на искривување така што ќе помине преку едната, потоа под другата и така натаму. Следната нишка од ткаенината оди под нишките што ги поминал соседот и обратно.

Ткаење со диагонист: во ткаење со диаголен жлеб, секое ткаење или предиво за полнење лебди низ предивото на искривување во прогресија на преплетките надесно или лево, формирајќи посебна дијагонална линија. Оваа дијагонална линија е позната и како Вел. Плови е дел од предиво што преминува преку две или повеќе предива од спротивна насока.

Обичен холандски ткаен: слично со обичниот ткаење, само жица за ткаење и искривување имаат различен дијаметар на жица и различна големина на мрежа.

Твил Холандски Ткаат: слично со ткаењето од диаглето црево, само жица за ткаење и искривување имаат различен дијаметар на жица и различна големина на мрежа.

Обратно

Нормална големина на мрежа:
обичен ткаење: 0.5X0.5mesh до 635X635 mesh;
ткаење со диагонална мрежа:20x20mesh до 400x400mesh;
обичен холандски ткаат: 10X64mesh до 80X700mesh;
холандски ткаат со диаголен диагонист: 20x250mesh до 400X2800mesh;
обратно холандско ткаење: 48x10mesh до 720x150mesh.

Боја: златна, црна, розово злато, шампањско злато, бронза, антички бакар

Нерѓосувачки челик Тип: 201,304,316L


Прилагоден метален уметнички производ

图片 8
图片 9

Можеме да обезбедиме детални цртежи со големини. И тогаш на клиентите им е лесно да ги инсталираат скулптурите. Можеме да ја изработиме оваа скулптура со различни големини, па затоа е многу погодна за ставање во градини, паркови, плоштади, училишта итн.

● Апликација: Парк, Градина, Хотел, Трговски центар
Површинска обработка: Огледало, HairLine, SandBlast, Ламиниране
Боја: Шампањ, златно титаниум, розово злато, црно, црвено вино, кафе, дрвена, црна, сребрена, античка бронза, бакар.
Начин на производство: Ласерско сечење, виткање, заварување, жлебување, пвд обложување.
Големина: Прилагодено


◎ Лист во боја од не'рѓосувачки челик

Имаме голема и професионална фабрика за ладно валање од не'рѓосувачки челик, линија за сечење со светла ананење и стрижење, професионално во производство и изработка на материјали за ладно валање од нерѓосувачки челик, од кои месечно се добиваат околу 1000 тони. Нашите производи главно се применуваат во длабоко цртање и друга посебна употреба. Специјализирани сме за производство на ладно валана пресечена калем со дебелина помеѓу 0.15-3.0 mm, ширина 20 mm~1240 mm, без ограничување на должината. Покрај тоа, прилагодената големина може да се направи во согласност со вашите барања.

Ние инсистираме на посветеност „висок квалитет, конкурентна цена и добра услуга по продажбата“, што е добро препознаено од многу клиенти. Имаме изградено долгорочни и стабилни односи за изработка и дистрибуција од нерѓосувачки челик и на домашниот и на прекуокеанскиот пазар.

● Одделение: 300 серија, 200 серија 300 серија 400 серија
  Примена: Декорација, ѕидна плоча, лифт, рекламни зборови, дизајн на ентериер и архитектура, прибор за кујна, резервоари, преработка на храна, прибор за јадење, градежништво, хардвер за домаќинство, хируршки инструменти, големи апарати, индустриска опрема и како автомобилска и воздушна структурна легура.
Раб: Пресечен раб или раб на мелница
Мелница за материјали: Baosteel, Posco, Krupp, Lisco, Jisco, JiuGang, Tisco
Посебно барање: Може да се прилагоди
Завршена површина:
БА: Светла термичка обработка по ладно валање. Употреба во кујнски прибор, кујнски прибор, архитектонска намена.
2B: Завршено со термичка обработка, мариноване по ладно валање, проследено со линија за пропуштање на кожата до посветла и мазна површина. Употреба во општа примена медицински инструменти, садови.
БР.1: Завршено со топло валање, жарење и мариноване, се карактеризира со бела кисела површина. Употреба во опрема за хемиска индустрија, индустриски резервоари.
8K (огледало): Рефлектирачка површина слична на огледало со полирање со пофини абразиви над 800 мрежи. Употреба во рефлектор, огледало, внатрешен-надворешна декорација за зграда.
Линија на коса: Завршена со континуирано линеарно полирање. Употреба во индустријата за архитектура, ескалатори, кујнски производи, возила.
Боја: Шампањ, златно титаниум, розово злато, црно, црвено вино, кафе, дрвена, црна, сребрена, античка бронза, бакар.

1. Лист за огледало од нерѓосувачки челик:
Огледало-9
2. Лист за коса од нерѓосувачки челик:
Hcb25970182714b9e9968fef7b7780facZ
3. Лист за офорт од не'рѓосувачки челик:
CAI_0415

4. Лист за лифт од не'рѓосувачки челик:
102

5. Не'рѓосувачки челик врежан / чекан / печат / удиран лист
ЕМ-1


6.ПВД слој од не'рѓосувачки челик
图片 1


7. Калеми во боја од нерѓосувачки челик
z2216777091809_40e76a9c7b8549dfe94c2a6a8547c415


◎ Материјал од не'рѓосувачки челик Трговија на големо

1. Калем/лист/плоча/лента од нерѓосувачки челик
src=http___tz.img.dns4.cn_pic_193256_p4_20170814174043_5611_zs_sy&refer=http___tz.img.dns4

src=http___img004.hc360.cn_m1_M01_CA_01_wKhQcFRIh7OEa2buAAAAAJpR9XY328&refer=http___img004.hc360

Ја имаме нашата линија за производство на серпентина од нерѓосувачки челик, која може да обезбеди 3000 тони материјал месечно.

● Стандарден: AiSi, ASTM, DIN, EN, GB, JIS
● Материјал: 200 Series/300 Series/400series
● Техника: Топло/ладно валано
● Опис на големината:
● Ширина: 1000 mm, 1219 mm, 1500 mm, 1800 mm, 2000 mm или по ваше барање.
● Дебелина: 0.2mm-150mm;
● Должина: 2000mm, 2438mm, 2500mm, 3000mm, 6000mm или прилагодено
● Оригинален материјал: Хонг Ванг/ TSINGSHAN/TISCO/ BAOSTEEL/ POSCO/ JISCO/ LISCO, итн.
● Примена: Архитектонска декорација, луксузни врати, украсување лифтови, метална обвивка од резервоарот, бродска зграда, украсена внатре во возот, како и работи на отворено, рекламна табличка, таван и кабинети, панели за премини, екран, проект за тунел, хотели, гости куќи, забава, место, опрема за кујна, лесна индустриска и др..
● Површинска завршница: 2B/BA/HL/NO.4/8K/релјефна/златна/розово злато/црна

● Табела со состав:

ОдделениеCSiMnPSNiCrMo
201≤0 .15≤0 .755. 5-7. 5≤0.06≤ 0.033.5-5.516 ,0 -18.0-
202≤0 .15≤l.07.5-10.0≤0.06≤ 0.034.0-6.017.0-19.0-
301≤0 .15≤l.0≤2.0≤0.045≤ 0.036.0-8.016.0-18.0-
302≤0 .15≤1.0≤2.0≤0.035≤ 0.038.0-10.017.0-19.0-
304≤0 .0.08≤1.0≤2.0≤0.045≤ 0.038.0-10.518.0-20.0-
304L≤0.03≤1.0≤2.0≤0.035≤ 0.039.0-13.018.0-20.0-
309S≤0.08≤1.0≤2.0≤0.045≤ 0.0312.0-15.022.0-24.0-
310S≤0.08≤1.5≤2.0≤0.035≤ 0.0319.0-22.024.0-26.0
316≤0.08≤1.0≤2.0≤0.045≤ 0.0310.0-14.016.0-18.02.0-
3
316L≤0 .03≤1.0≤2.0≤0.045≤ 0.0312.0 - 15.016 ,0 -1 8.02.0 -
3
321≤ 0 ,08≤1.0≤2.0≤0.035≤ 0.039.0 - 13 ,017.0 -1 9.0-
630≤ 0 ,07≤1.0≤1.0≤0.035≤ 0.033.0-5.015.5-17.5-
631≤0.09≤1.0≤1.0≤0.030≤0.0356.50-7.7516.0-18.0-
904L≤ 2 ,0≤0.045≤1.0≤0.035-23.0 · 28.019.0-23.04.0-5.0
2205≤0.03≤1.0≤2.0≤0.030≤0.024.5-6.522.0-23.03.0-3.5
2507≤0.03≤0.8≤1.2≤0.035≤0.026.0-8.024.0-26.03.0-5.0
2520≤0.08≤1.5≤2.0≤0.045≤ 0.030.19 -0. 220. 24 -0 . 26-
410≤0.15≤1.0≤1.0≤0.035≤ 0.03-11.5-13.5-
430≤0.1 2≤0.75≤1.0≤ 0.040≤ 0.03≤0.6016.0-18.0-


2. Заварени цевки и шипки од не'рѓосувачки челик
微 信 图片 _20210115180814   微 信 图片 _20210115180121


● Одделение: 316L 304 201
● Дебелина: 0.12-6.0мм
● Облик: квадрат, правоаголник, круг, слот
● Должина: 10cm ~ 6 метри или која било по мерка
● Полирање на површината: финиш за мелење, полирање со четки, 320 грит, 400 грит, 600 грит, лак за огледало, лак за коса и обложен со хром.
● Примена: градежен материјал, украсни цевки, опрема за бродови, базен, шипка за грабање, безбедносни производи, издувни гасови, кујнски мебел и полица за бања, парапет, скалила.
Достапна PVD боја Шампањ, розово злато, розова црвена, кафе злато, црно злато, кафеава, црна, црвен бакар, антички бакар, месинг, титаниум, сива, виолетова, бронза, сафир, жад зелена, итн
● Пакување: Секоја за поли кеса, картон, сноп, челичен гајба, дрвена гајба, дрвена кутија или барање на клиентите.
● Големина:

Тркалезна цевка од не'рѓосувачки челик

图片 1

图片 2


Квадратна цевка од нерѓосувачки челик

图片 3

图片 4


Слот цевка од нерѓосувачки челик


图片 5       图片 6


● Површина: лак за четка, 180/240/320/400/600 ронки, полирање со огледало, достапен лак за коса.
● Материјал: 304 316L
● Стандард: AISI, ASTM, BS, DIN, JIS, GB
● Примена: парапет, ограда, балустрада итн.
● Единечна/двојна (90/180°) тркалезна цевка со дупчиња
● OD: 25.4-88.9mm
● Слот: 15*15-26*33мм
● Дебелина: 1.0-2.5мм
● Единечна/двојна (90/180°) квадратна цевка со дупчиња
● OD: 25x25-50x100mm
● Слот: 15*15-26*33мм
● Дебелина: 1.0-2.5мм


Аголна шипка од не'рѓосувачки челик

图片 7

图片 8


Рамна шипка од не'рѓосувачки челик

图片 9

图片 10


Квадратна шипка од не'рѓосувачки челик

图片 11

图片 12


Канал C од нерѓосувачки челик

图片 13

图片 14